Vítám Vás na nových stránkách o starých Československých dukátech Prvorepublikových z let 1923 - 1936

Založil jsem roku 2020 tyto stránky o dukátech nejen proto, že se blíží 100 let jejich ražby, ale také abych se podělil s ostatními kolegy numismatiky, investory a sběrateli o informace, které si o nich vyhledávám již léta. Zároveň zde naleznete i pár vystavených kusů. Po domluvě vykoupím.

Informace o dukátech

Staré zlaté ČSR dukáty za stovku let rozváty po celém světě, poslední dobou by je chtěl každý. A proč ne, většina lidí dnes dokáže generovat větší či menší finanční přebytky a vzniká spousta nových investičních možností a příležitostí, akcií, fondů, realit a komodit. Tak hurá do toho 🙂

​Dejte na mě … já již léta fandím sběratelským dukátům 1923 – 1936 – ty ještě nikdy nikoho nemohly zklamat. ​Vyhledávám informace z mnoha veřejných aukčních webů a to i z mnoha zahraničních.

Ročně proběhne jen v ČR na několik desítek (do 50) většinou veřejných dražeb s numismatickým materiálem. Větší numismatické společnosti a pobočky pořádají dražby pravidelně každý rok na jaře a na podzim.

​Ovšem nejvíce ČSR dukátů za rok (přes 50 %) se vždy vydraží na aukro.cz – největším dražebním portálu v ČR, kde se draží dukáty celoročně – roku 2019 cca 700 kusů.

Pěkné stránky s kalendářem plánovaných aukcí a archivem dražeb jsou na adrese nume.cz

​Hledat tyto informace o těchto dukátech prakticky každý den zabere spoustu času a umět se tak z orientovat na dnešním trhu s těmito vzácnými a čím dál dražšími dukáty bude snazší se všemi důležitými informacemi na jednom místě, neboť jiné takto specializované stránky na ČSR dukáty, jsem u nás nenašel.

​Na první pohled je patrné, a mé  14 leté pozorování tomu dává za pravdu, že se dukáty dlouhodobě pravidelně zhodnocují, ale se i bohužel značně rychle vytrácí z trhu.​

Značný vliv na cenu dukátu  má jeho kvalita ročník 1930 ve stavu 0/0 na konci roku 2019 cca kolem 80.000,-, ale ve stavu 1/1 sotva 60.000,- Tak uvidíme co sem dopíši v průběhu roku 2020 a můžete to sledovat se mnou 🙂

Zhodnocují se nejenom časem ale i rozdílným počtem ražených kusů, zatím co ročník 1923 se zhodnotil na konci roku 2019 za 12 let sotva 4 x, ze 4.000,- na 16.000,-, tak ročník 1930 se zhodnotil minimálně 8 x z 10.000,- na 80.000,-

Je potřeba také zmínit a napsat o chudácích dukátech ztracených, zabavených, roztavených, zakopaných, utopených. Každý nově objevený dukát v dnešní době je malý zázrak a odhaduje se, že do dnešní doby přežilo nanejvýš na 30 % dukátů. Dle mého názoru … jen něco málo přes 10 %.